Kategorie
Blog

Our story – czyli jak zaczęłyśmy robić zdjęcia w ciąży…

Dawno, dawno temu..:) gdy zaczynałyśmy – fotografia ciążowa była w Polsce zupełnie nieznana. Zaczerpnęłyśmy inspirację zza Oceanu i najczęściej odpowiadałyśmy wtedy na pytanie: “ale po co?”

oraz infromowałyśmy dziewczyny, że w ogóle istnieje takie coś, jak sesja w ciąży! …Jeszcze wcześniej przecież, za czasów naszych mam/babć  – w zwyczaju było chowanie ciążowego brzucha pod luźnymi ubraniami, z pewnością nie podkreślanie go. Wtedy spotkałyśmy na swej drodze ważną dla nas osobę – mentora fotografii, który dmuchnął wiatr w nasze skrzydła. Wtedy pierwszy raz poczułyśmy, że wszystko jest możliwe.. I faktycznie jest!

Przez 12 lat czasy bardzo się zmieniły. Teraz z dumą, a przede wszystkim z naturalnością nosimy brzuchy ciążowe: pokazujemy, podkreślamy, chcemy pamiętać ten wyjątkowy czas, który może już nigdy się nie powtórzyć. Zmieniło się i zmienia nadal nasze podejście do ciała. Na szczęście.
W naszym kobiecym kolektywie czujemy dużą wartość tego, że teraz mamy taką możliwość – nasze Mamy jej nie miały. Możliwość sfotografowania tego unikatowego i bardzo szybko mijającego momentu w życiu kobiety i rodziny. I że jest to możliwe w taki naturalny i przyjemny sposób, jaki oferujemy w Belly Session Studio. W taki, jaki chcesz, taki, jaka jest Twoja kobiecość i Twoje kobiece potrzeby.
Po latach poszłyśmy też dalej:  rejestrujemy Twoją zmieniającą się rodzinę na różnych ważnych dla Was etapach. Od początku jej powstania, przez kolejne milowe kroki związane z jej powiększaniem, ze zmieniającymi się relacjami: rosnącymi, dojrzewającymi dziećmi. Tej wartości chyba nikomu tłumaczyć nie trzeba..
W pewnym momencie poczułyśmy też, że największą moc mamy pracując jako kolektyw. Kobiecy kolektyw. Inspirujemy się, wspieramy, uzupełniamy. Mamy różne spojrzenia i różne wrażliwości. Różne pomysły i charaktery.
Gdzie zmierzamy i co dalej wymyślimy?.. Stay tuned!

Belly Session Team

W odpowiedzi na “Our story – czyli jak zaczęłyśmy robić zdjęcia w ciąży…”

Możliwość komentowania została wyłączona.